Lubimy otaczać się ciepłem, ponieważ uczucie to daje nam komfort i bezpieczeństwo. Dlatego dążymy do tego, aby w domu mieć miło, ciepło i przytulnie. Stąd też wyszukiwanie w sklepach meblowych najlepszych rozwiązań. Zimowe dodatki do mieszkania są konieczne, aby w pełni cieszyć się ciepłotą domu. Inspiracje warto czerpać od mieszkańców Półwyspu Skandynawskiego. Ludzie z tych rejonów do perfekcji dopracowali wzór mebli, aby były one nie tylko wygodne i funkcjonalne, ale również dobrze chroniące przed chłodem.
Zimowe dekoracje w hallu i sypialni – motywy skandynawskie
Hall w dom i przedpokój w mieszkaniu służy nam do zmieniania obuwia i wierzchnich ubrań. Zimą w szczególności jesteśmy wrażliwi na siedziska, na których moglibyśmy przysiąść i zmienić kapcie na kozaki i odwrotnie. Z wdzięcznością skorzystamy z ławki z ocieplonym siedziskiem. Znajdziemy je w kolekcji skandynawskie meble i mamy tam do wyboru wiele różnych ław i krzeseł, które świetnie nadają się do chłodnego hallu. Jeśli krzesła ratanowe nie mają w swoim wyposażeniu miękkiego siedziska, warto zaopatrzyć mebel w ciepłą płaską poduszkę do siedzenia lub koc. Można również wykorzystać do tego celu mały wymiarowy dywanik z przyciętym lub długim włosem, który nie musi leżeć wyłącznie na podłodze, a na zimnym krześle, dzięki czemu stanie się ono przyjemne i ciepłe oraz przytulnie dekoracyjne.
Z holu przechodzimy do różnych pomieszczeń. Przedostajemy się do kuchni, łazienki, salonu i sypialni. W każdym pomieszczeniu konieczne jest zadbanie o ciepły klimat zwłaszcza zimą. Wyposażmy ją w meble od Skandynawów, aby stworzona przez nas sypialnia skandynawska oddawała rozkoszne ciepło domowego ogniska. Położony na łóżku pod prześcieradłem wełniany koc przyjemnie nam ogrzeje plecy nocą. Aby w najzimniejsze noce czuć nadal miłe ciepło w łóżku, koniecznie postarajmy się o dodatkowy koc, który nałożymy na kołdrę. Taka ochrona przed chłodem zimy wystarczy, aby czuć komfort i bezpieczeństwo. Dzięki ciepłu, jakie dają koce wełniane skandynawskie, będziemy mieć zdrowy i mocny sen.
Źródło: hubsch-interior.com
W zimowej sypialni potrzebujemy zapalić dekoracyjną lampę skandynawską, rzucającą delikatne nierażące światło. Pięknie wkomponują się w zimowy krajobraz sypialni lampy z abażurami białymi w kształcie kuli. Lampa z leżącym złotym promieniem, przez producenta nazwana lampą stołową Balance jest tutaj idealną propozycją, tak samo, jak biała lampa stołowa kumu kojarząca się z bałwankiem ze śniegu, ogrodową pieczarką i kwiatem bawełny. Jeżeli potrzebujemy do sypialni dodatkowo lampy stojącej skandynawskiej, warto pomyśleć o takiej, która daje niebieskawe światło idealne do zapalenia w trakcie nocy, aby wstać do toalety bez oślepiania zaspanych oczu. Do tego celu będzie się nadawać dekoracyjna lampa Rabbit. Klosz lampy jest biały, a po zapaleniu diody ścianki abażuru nabierze niebieskiego koloru.
Dekoracja salonu na zimowe wieczory i chłodne poranki – jak udekorować dom zimą na święta?
Zima to biel i czerń. Aby nie poczuć się w domu zbyt przytłoczonym tymi neutralnymi barwami, warto zaopatrzyć się w kolorowe dodatki do mieszkania, nawiązujące jednak do zimy. Położenie zatem na sofie poduszek z włosem koloru porannej zorzy i drugie z wizerunkami dzikich zwierząt w zimowej szacie będzie jak najbardziej pożądane. Warto także zadbać o świąteczne dodatki do domu na stół i stolik kawowy. Talerzyki deserowe i filiżanki ze złoceniami i pastelowymi barwami będą w zimowej scenerii wyśmienicie się eksponować, a poranne śniadanie lub podwieczorek z użyciem tych naczyń stworzą wyjątkowy świąteczny nastrój.
Na zimowe święta wstawimy do domu choinkę i powiesimy na niej kolorowe bombki i złote nici, łańcuchy, włosy, sople. Aby podkreślić świąteczny charakter pierwszych dni zimy i przedłużyć go aż do wiosny, powinniśmy pomyśleć o złotym oświetleniu sufitowym lub kinkietowym. Złota lampa wisząca, której abażur pięknie błyszczy złotym odcieniem mosiądzu to zdecydowanie ważny element naszego mieszkania opartego na podniesieniu i przedłużeniu świątecznego nastroju. Z kinkietów warto wybrać oświetlenie w stylu retro z designem pasującym do wiszącej lampy.
W tak urządzonym wnętrzu powinniśmy ustawić stolik kawowy, ale nie czarny czy biały, lecz złoty. Dlaczego? Ponieważ złoty stolik kawowy Zuiver domknie kompozycję rozpoczętą przez dekoracyjne lampy i świąteczne ozdoby.
W najzimniejszych miesiącach roku złote dodatki wnoszą do wnętrz blask słońca, które przez zimowe miesiące może przez cały czas skrywać się za śnieżnymi chmurami. Mosiądzowe złote to wizualny zastrzyk promieni słonecznych, ratujących nas przed przygnębienie, jakie przeważnie nas dotyka, gdy brakuje nam widoku słońca.
Jak ożywić wnętrze, aby w zimowe długie wieczory czuć się dobrze?
W zachowaniu dobrego samopoczucia w ciemne zimowe dni pomogą nam wesołe dodatki wnętrzarskie oraz ziołowe herbatki z mniszka lekarskiego, lawendy, rumianku, melisy i dziurawca. Pomoże nam też czytanie dobrej książki, granie w ciekawe gry planszowe z rodziną i spędzanie czasu na jodze. Proste pozycje jogi bez problemu wykonamy, siedząc na miękkim dywanie. Do zabawy z dziećmi na podłodze idealne będą dywany z wełny.
Są niesłychanie cieplutkie i odpychające od swego włosa drobinki kurzu oraz wszelkie roztocza.
Aby zachować klimat świąt w dywanie, możemy na podłogę położyć taki, który ma motyw imitujący choinki i śnieżne górki, jak np. dywan Lakota. Może on znaleźć się nie tylko w salonie, ale również w pokoju dziecinnym oraz w sypialni. Dzięki jego prostokątnemu kształtowi można go przystawić do łóżka, sofy lub regału. Jeśli chcemy, możemy również wybrać dla niego miejsce na środku pokoju. W samym centrum salonu, zamiast podłużnego dywanu możemy wybrać dywan wełniany okrągły Bannock, który ze względu na nietypowe frędzle imitujące promienie słońca, wnosi do wnętrza dodatkowe wizualne ciepło.
Proponowane produkty:
Proponowane wpisy blogowe:
Jak urządzić salon?
Urządzenie salonu, czyli głównej przestrzeni, gdzie odbywa się życie, może być trudnym zadaniem. Wypełnienie pomieszczenia, z którego wyglądu i funkcjonalności nie jesteś w pełni zadowolona, w sposób, który będzie zarówno praktyczny, jak i estetyczny, może wydawać się dużym wyzwaniem. Jak zaprojektować salon, który będzie spełniał określone funkcje?
Oświetlanie w stylu retro - jakie lampy wybrać?
Lampy retro to głównie żyrandole wieloramienne ze szklanymi kloszami zawieszone w salonie i kontrastujące z nimi skromne pojedyncze lampy wiszące i stojące. Pojedyncze wiszące lampy znalazły swoje miejsce w kuchni, małych pokojach i holu. Kinkiety zdają egzamin w przedpokoju, łazience i pokoju dziennym. Co musisz wiedzieć o lampach w tym stylu i na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy!