Styl modern country w mieszkaniu - nowoczesny trend

Jeśli mieszkanie modern country, to koniecznie drewniane meble o naturalnym kolorze z widocznymi słojami po sękach. Wiejski klimat w nowoczesnych domach pozwala domownikom szybciej uwolnić się od stresu. Przebywanie w otoczeniu prawdziwie drewnianych mebli sprzyja wyciszeniu i utrzymaniu nastroju w harmonii duszy. Ponieważ żyjemy w bardzo stresujących czasach, przebywanie blisko natury ratuje nas m.in. przed zbytnim przygnębieniem, melancholią i złym nastrojem.

 

Kompletowanie mebli do stylu country we wnętrzach to przyjemność – salon modern country

Znakomicie do wiejskiego stylu pasują wszelkie drewniane skandynawskie meble do domu. Ich design daje nam odczuć nie tylko powiew życiowej sielanki, gdzie czas wolno płynie i jest możliwość zagłębić się w wiklinowym fotelu, spokojnie pijąc aromatyczną kawę czy herbatę. To również wniesienie do domu spokoju i możliwości wyciszenia swoich wiecznie galopujących myśli.

Skromne naturalne meble w domu modern country są pojemne jak za czasów naszej prababci. Szuflady mają maksymalną głębokość bez oszczędzania na bocznych ich ściankach. Jeśli włożysz do szuflady skarpetki i nawet gdy będzie ich dużo, zawsze zostaną w szufladce, a nie gdzieś za nią lub pod nią. Wysokie boki i tył szuflady wszystko zatrzymują na swoim miejscu. Dowodem tego jest np. drewniana witryna Spectacle Hubsch. Warto przyjrzeć się również komodom na książki, które wraz z książkami wyciągają na światło dzienne biblioteczny miły klimat.

W wiejskich domach, w tym także we dworkach szlacheckich królował okrągły stolik, nakryty dzierganymi serwetami. Ustawiany był pośrodku pokoju lub w kącie saloniku gazetowego bądź kawiarnianego. Jeśli chcemy stworzyć wnętrze w stylu modern country, koniecznie wprowadźmy do nich okrągłe stoliki kawowe.

Źródło: hubsch-interior.com oraz bloomingville.com

Możemy nakryć je obrusem sięgającym podłogi lub pozostawić bez nakrycia, jeżeli zależy nam na minimalizmie. Nowoczesne meble z nutą wiejską warte są odsłonięcia przed ludzkim okiem. Za czasów naszych przodków oprócz okrągłych stolików, zwłaszcza w jadalni, gdzie zasiadali wszyscy domownicy, musiał zaistnieć stół kwadratowy lub prostokątny. Aby salon modern country w nowoczesnym mieszkaniu miał posmak tej tradycji, ustawmy w nim koniecznie kwadratowy stolik kawowy. Ma on piękną mozaikę ceramiczną na blacie. Poza tym, że blat taki jest ozdobą, chroni mebel przed jego zawilgoceniem np. rozlaną herbatą.

Meble do mieszkania modern country koniecznie z elementami prawdziwego drewna

Mieszkanie z półkami zawsze ma swój klimat i od razu oddaje charakter jego mieszkańców. Warto regał z półkami zapełnić elegancko dobranymi ozdobami, książkami, wazonami z kwiatami i lampkami stolikowymi. Regał ścienny z metalowymi wzmocnieniami, dzięki którym można na nim postawić ciężkie rzeczy świetnie znajdzie dla siebie miejsce w każdej przestrzeni mieszkalnej. Może stać zarówno w przedpokoju, jak i w salonie, sypialni czy innym pokoju lub w kuchni, a także na tarasie służąc za regał z kwiatami doniczkowymi.

Klimatyczne wnętrze modern country chętnie przyjmie do siebie stylowy fotel rattan i tak jak ścienny regał może on być wykorzystany we wszystkich pokojach i na tarasie.

Źródło: dhubsch-interior.com oraz madamstoltz.dk

Jego szerokie siedzisko z niskim oparciem pozwala wygodnie siedzieć bez nadwerężania kręgosłupa. We wnętrzach z naciskiem na naturalne surowce pochodzenia roślinnego, warto pamiętać o ratanowych abażurach przy sufitowym oświetleniu. W tej wersji śmiało możemy kupić i zawiesić w salonie, kuchni i sypialni lampę rattan, która pięknie ozdobi sufit, a gdy zostanie włączone światło, przeciśnie się ono na wszystkie strony przez ażurowy abażur.

Dom modern country tchnie swoim niezwykłym ciepłym klimatem z racji wprowadzenia do swego wnętrza prawdziwego drewna. Warto nimi umeblować również taras, na którym chętnie przebywamy przez długie dni lata i ciepłe jego noce. Dlatego fotele ogrodowe rattan są tutaj najefektywniejsze w stylu country. Niesłychanie wygodne okazują się na taką okazję fotele colony house doctor.

Sypialnia modern country z wiejskimi dodatkami sprzyja spokojnemu sielankowemu zasypianiu

W sypialni w klimacie country obowiązkowo na podłodze powinien znaleźć się dywan juta w kształcie koła lub prostokąta. Jego mocny splot zapobiega wnikaniu kurzu w głąb dywanu. Łatwo go utrzymać w czystości także z tego powodu, że zawsze można go przetrzeć wilgotną ściereczką, aby zdjąć z niego codzienną mgiełkę kurzu, która osadza się bez względu na to, czy tego chcemy, czy też nie. Okrągły dywan z juty powinien mieć naturalny kolor, co spowoduje, że poczujemy w pokoju naturalną świeżość.

Źródło: societyoflifestyle.com, hubsch-interior.com oraz lorenacanals.com

Jeśli w sypialni są fotele, dywan jutowy może znaleźć się między nimi. Może też leżeć samodzielnie na środku pokoju tuż przy łóżku. Gdy w sypialni znajduje się toaletka lub nocne szafki, można do nich przysunąć dywaniki w kształcie półksiężyca. Aby siedząc przy toaletce z bosymi stopami, nogi nam nie zmarzły, możemy podsunąć sobie pod nogi efektowny ciepły bawełniany dywanik w kształcie liścia, co również wprowadzi tę samą harmonię wiejskiej natury. Dywanik ten uchroni dodatkowo panelową drewnianą podłogę przed porysowaniem jej nóżkami stołka. 

Proponowane produkty:

 

 

Proponowane wpisy blogowe:

Juta - jak czyścić wykonane z juty dywany. Oraz o tym co robi się z juty poza dywanami...

Juta — co to jest i dlaczego ma tak wielu zwolenników? Juta to włókno łodygowe produkowane z rośliny z rodzaju juta. Rośliny uprawiane są w Azji głównie w Chinach i Pakistanie oraz innych krajach o gorącym, wilgotnym klimacie. Terminem tym określana jest również wytwarzana z niego tkanina o splocie płóciennym. Juta to całkowicie naturalne włókno. Jest ono używane do produkcji nie tylko dywanów, ale także lin, koszy, a nawet abażurów. Ten wytrzymały surowiec nadaje rustykalny i ponadczasowy wygląd każdej przestrzeni.

 

 

Jakimi dodatkami ocieplić wnętrze w mieszkaniu?

Wnętrze możemy ocieplić na wiele sposobów. Dodatki to dziś integralna część każdej przemyślanej aranżacji. Podpowiadamy, jak ocieplić wnętrze z wykorzystaniem akcesoriów i ponadczasowych skandynawskich elementów dekoracyjnych.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl