Lamele drewniane w salonie - najnowszy trend wnętrzarski

Drewniane lamele wkroczyły do prywatnych mieszkań z dużym rozmachem. Dotychczas zdobiły ściany restauracji i korytarze w gmachach różnych instytucji oraz biurach. Znalazłszy się w domu mieszkalnym, zmieniły swój dotychczas surowy charakter na ciepły i przytulny.

W nowoczesnych wnętrzach lamele ścienne dekorują pokój oraz dodatkowo ocieplają i wyciszają ścianę, a także optycznie powiększają pomieszczenie, w którym się znajdują. Należy podkreślić, że modne lamele świetnie się prezentują nie tylko na ścianie, ale również na suficie i w elementach mebli zarówno drewnianych, jak i metalowych.

Lamele w salonie i oświetlenie – Jakie lampy dadzą maksimum światła?

Salon wymaga dobrego oświetlenia sufitowego, ale również dyskretnego ściennego oraz punktowego. W salonie z lamelami potrzebujemy więcej lamp, aby dać maksymalną ilość światła. Lamele w salonie tłumią blask światła, jeżeli są ciemnego koloru. Jeśli zatem zdecydujemy się na drewniane lamele w ciemniejszych odcieniach, postarajmy się o kilka lamp wiszących. Rozwieśmy je w równych odstępach między sobą, aby dały nam sporo światła zwłaszcza w jesienno-zimowe wieczory. Gdy salon oświetlenie będzie miał wystarczające, ciemne lamele staną się bardzo dekoracyjne i ekskluzywne, a w pokoju będzie przyjemnie widno.

 

 

Świetnie zdadzą egzamin w nowocześnie urządzonym salonie duże lampy wiszące Cork. Ich nowoczesne balonowe klosze przepuszczą przez przezroczyste szkło maksymalną ilość światła. Mrok czający się między lamelami ściennymi rozproszą kinkiety lub lampy stołowe ustawione np. na konsoli stojącej tuż przy ściennych lamelach. Aby lampa stołowa pasowała do wystroju z wiszącymi lampami do salonu, wybierz lampę stołową Ultra, której żarówka zamknięta została w okrągłym przezroczystym kloszu.

Źródło: hubsch-interior.com oraz madamstoltz.dk

Oczywiście dobrze jest przemyśleć dokładnie jak nowocześnie urządzić salon z lamelami w tle. Lamele drewniane na ścianę nie muszą być wyłącznie w kolorach drewna i czerni. Pomalowane na szaro i biało przestaną tłumić światło. W takim wypadku ilość lamp w salonie można zmniejszyć. Warto tutaj  wybrać klosze metalowe np. w kolorze złota jak kinkiet Precise mosiądz. Idealnym sufitowym żyrandolem w tej scenerii będzie lampa mosiężna Moondust, która ma dekoracyjne złote zawieszki.

 

Źródło: hubsch-interior.com, societyoflifestyle.com oraz bepure.com

Jakie meble pasują do lameli drewnianych na ścianę?

Jeżeli położymy drewniane lamele  na ścianę w kolorach brązu i czerni, postarajmy się o meble w tych samych barwach. Będą to więc meble o odcieniach drewna oraz czarne zarówno w metalowe, jak i drewniane. Warto szukać mebli, które można wykorzystać do minimalistycznego salonu, aby stanowiły nie tylko sprzęt na przeróżne rzeczy, ale aby były także praktyczną ozdobą pokoju. Dzięki temu dodatkowe gadżety zdobnicze będą już zbędne. Taki charakter wnętrza znajdujemy nie tylko w stylu minimalistycznym, ale również w stylu skandynawskim oraz japandi.

Lamele na ścianie układane są w różny sposób. Mogą to być prostopadłe pręty i są one wykorzystywane najczęściej. Mogą być także w innych formach. Ciekawe są lamele mozaikowe układane w okręgi, półokręgi, figury geometryczne itp. Jeżeli zdecydujemy się na bardziej wyszukany wzór lameli, np. łuki i okręgi, idealnie będą tutaj pasować meble, które mają również w swoim designie podobny wzór. Szukając wyjątkowej szafki do salonu, warto wybrać  np. kredens Nobu.

Przy meblu tym warto położyć miękki dywan do salonu, który dopełni  wzór kręgów w wystroju wnętrza. Doskonale wpasuje się w ten styl okrągły dywan Tea. Ma on w sobie wyrazisty wzór łuków. Jest on również dywanem szczególnym, niewymagającym zamawiania do niego firmy piorącej. Wspaniale się go pierze w pralce domowej. Wystarczy go wytrzepać i włożyć do bębna pralki. Koniecznie wsyp do komory na proszek środek do prania dywanów. Nastawmy pralkę na proponowany przez producenta program piorący i gdy pralka wypierze dywan oraz odwiruje, powieś go na sznurku, gdzie szybko wyschnie. Dzięki temu, że dywan można prać w pralce, łatwo utrzymamy porządek w minimalistycznym wnętrzu.

Źródło: hubsch-interior.com oraz lorenacanals.com

Do dużego pokoju minimalistycznego koniecznie wstawmy lekką konsolę do salonu, która ma pod pulpitem pręty. W  zależności od dysponowanego dla niej miejsca w salonie możemy wybrać konsolę Eyrie metalową mającą długość 100 cm lub krótszą. Konsola to bardzo praktyczny mebel, który można wykorzystać jako stolik, gazetownik, szafkę na książki, kwiaty itp. Pręty pod blatem, które służą za półkę, imitują lamele. Dlatego padła tutaj propozycja właśnie na ten mebel, do salonu z dekoracyjnymi lamelami.

Proponowane produkty:

 

 

Proponowane wpisy blogowe:

Jak urządzić salon?

Urządzenie salonu, czyli głównej przestrzeni, gdzie odbywa się życie, może być trudnym zadaniem. Wypełnienie pomieszczenia, z którego wyglądu i funkcjonalności nie jesteś w pełni zadowolona, w sposób, który będzie zarówno praktyczny, jak i estetyczny, może wydawać się dużym wyzwaniem. Jak zaprojektować salon, który będzie spełniał określone funkcje?

 

Geometryczne kształty w mieszkaniu, jak urządzić wnętrze

Mieszkanie w sposób geometryczny można urządzić w dwojaki sposób. Jednym z nich będzie malowanie ścian lub naklejanie tapet z motywami geometrycznymi, a drugim wprowadzenie do wnętrza mebli i dodatków z charakterystycznymi elementami. Zanim zdecydujemy się na takie kształty we wnętrzach, powinniśmy zadbać o to, aby w naszych pokojach panował styl taki jak np. minimalistyczny, japandi czy skandynawski, gdyż takie trendy wnętrzarskie najlepiej się do nich nadają.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl