Jakie dodatki wybrać do kuchni z jadalnią w stylu minimalistycznym?

W stylu minimalistycznym ograniczamy się wyłącznie do tych mebli i dodatków, które są naprawdę konieczne. Nawet ilość książek jest zredukowana do minimum, ograniczamy się tutaj ze wszystkimi rzeczami, ponieważ w tym stylu ma być dużo wolnego miejsca oraz jak najmniej przedmiotów, na których gromadziłby się kurz.

Styl minimalistyczny pomaga zachować nieskazitelną czystość, a ewentualne sprzątanie przebiega szybko i prosto. Dzięki temu nie musimy poświęcać zbyt dużo czasu na porządkach, a w zamian możemy oddać się swoim pasjom i np. kulinarnym upodobaniom. Koniecznie zatem nasza kuchnia minimalistyczna musi zawierać niezbędne przedmioty, o których opowiemy poniżej.

 

Jak dobierać meble do kuchni w stylu scandi boho?

Scandi boho łączy dwa minimalistyczne style z innych czasów i miejsc. To styl skandynawski oraz tzw. babciny, czyli boho. Gdy je połączymy ze sobą, utworzymy z nich nowy piękny i funkcjonalny trend we wnętrzach. Kuchnia w scandi boho to urocze miejsce, w którym przyjemnie przygotowuje się potrawy na każdy dzień oraz przetwory na zimę.  Ponieważ kuchnia w bloku jest standardowo małych rozmiarów, urządzenie jej w sposób minimalistyczny jest wręcz koniecznością.

Źródło: hubsch-interior.com oraz zuiver.com

Lekkości dodadzą kuchni w stylu minimalistycznym meble na nóżkach. Nawet szafka pod zlewem może mieć nóżki, co będzie bardzo nowoczesnym akcentem, nawiązującym do stylu boho. Do przechowywania zastawy stołowej przyda się nam oszklony kredens. Warto postarać się tutaj o ładne talerze i inne naczynia stołowe, które będąc widoczne przez szybę, staną się naturalną dekoracją. Z tego też tytułu sama witryna do jadalni, musi być ekskluzywna.

Minimalistyczna kuchnia w bloku często jest również jadalnią, a w salonie podajemy co najwyżej obiad niedzielny, jeżeli mamy tam ustawiony wysoki stół z krzesłami. W przypadku braku tych mebli koniecznością będzie wygospodarowanie jadalnego kącika w kuchni. Świetnie w minimalistycznej kuchni zda egzamin stolik Bistro lub stolik Maatje, czy nawet biurko ścienne wiszące. Biurko można zawiesić dość wysoko, tak aby móc zjadać posiłki na stojąco lub siedząc na stołkach barowych.

Planowanie oświetlenia w minimalistycznej kuchni z jadalnią – sufitowe, czy stojące?

Dobre światło jest potrzebne tam, gdzie szykujemy posiłki oraz w miejscu, gdzie je spożywamy. Przy blatach kuchennych, przy których szykujemy jedzenie, montujemy światło pod wiszącymi szafkami lub staramy się o dość mocne światło sufitowe. Natomiast tam, gdzie spożywamy posiłki, światło powinna rzucać lampa na stół, zwisając nad nim jak najniżej. Może to być jedna lama lub kilka o ciepłych barwach w przydymionych kloszach. Kolorowe przezroczyste szkło abażurów z lekkim przydymieniem będą tutaj idealne. Możemy dodatkowo wkręcić w gwint matową żarówkę lub wybrać matowy klosz.

Źródło: hubsch-interior.com oraz woood.com

Jeśli mamy oddzielną jadalnię, również musimy pomyśleć o lampach. Czy możemy sobie wyobrazić jadalnię bez oświetlenia? Jakże musiałaby być ciemna w zimowe poranki i wieczory. Lampy do jadalni są taką samą koniecznością jak lampy do każdego innego pomieszczenia. Bez nich bylibyśmy zdani tylko na światło dzienne, którego z reguły mamy mało w ciągu całego roku. Nawet olbrzymie okna tak modne teraz nie dałyby rady z nadchodzącym zmierzchem i pochmurną nocą.

 

W minimalistycznej kuchni z jadalnią zwycięża oświetlenie sufitowe wiszące. Stojąca lampa czy to na podłodze, czy stole bądź na kuchennym blacie staje się tutaj niepotrzebnym przeszkadzającym elementem. Dlatego urządzając kuchnię w bloku, szukajmy jedynie odpowiedniego wiszącego żyrandola z krótkim lub długim kablem. W razie potrzeby mamy możliwość wybrania lampy z kablem o regulowanej długości.

Źródło: societyoflifestyle.com oraz hubsch-interior.com

Dywanik do kuchni minimalistycznej – kiedy jest potrzebny?

W kuchni zazwyczaj unikamy wszelkich dywaników i chodniczków, gdyż łatwo można je ubrudzić podczas przygotowywania potraw. Coś nam skapnie z łyżki lub szklanka się rozbije i odłamki szkła wcisną się w nitki dywanu albo zachlapiemy chodnik skwierczącym tłuszczem. Niemniej pod stolikiem, przy którym zjadamy posiłki, minimalistyczna makatka na podłogę jest jak najbardziej wskazana. Może to być okrągły dywanik lub prostokątny utkany z jutowych nici. Wniesie on dodatkowo do wnętrza poczucie ciepła i sprawi, że podczas spożywania posiłków będziemy wyczuwać miłą atmosferę domowego ogniska.

Źródło: societyoflifestyle.com oraz bloomingville.com

 

Jeśli nie jesteśmy zwolennikami chodników w kuchni, pozostańmy przy odkrytej podłodze z kafelków. Miły nastrój wprowadźmy poprzez inne dodatki, jak np. kwiaty doniczkowe w eleganckim kwietniku na nóżkach, aby pasował do mebli. Możemy go ustawić w rogu pod oknem. Natomiast na ścianie nad stołem może zawisnąć gazetnik, gdzie włożymy aktualny magazyn z przepisami kulinarnymi lub inne gazety, które lubimy poczytać w kuchni, pilnując gotującej się zupy.

Źródło: dutchbone.nl oraz hubsch-interior.com

Proponowane produkty:

 

 

Proponowane wpisy blogowe:

<

Oświetlenie do domu w stylu scandi boho - jakie oświetlenie wybrać?

Styl skandynawski charakteryzuje się dużą ilością naturalnego światła i minimalistycznym designem. Przedstawia dom, pracę i życie osobiste jako spójną całość. Skandynawowie wybierają nowoczesne meble i artykuły oświetleniowe, które dobrze komponują się z ich ekologicznym stylem życia.

 

Aranżacja oraz meble do małej kuchni w bloku

Jak urządzić małą kuchnię? Mała kuchnia w bloku to nie lada wyzwanie. Aranżacje kuchni małych wymagają niezwykle starannego zaplanowania przestrzeni, bo przecież muszą zmieścić się niezbędne sprzęty, a dobrze, jeśli będzie przy tym swoboda przemieszczania się.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl