Geometryczne kształty w mieszkaniu - jak urządzić wnętrze

Mieszkanie w sposób geometryczny można urządzić w dwojaki sposób. Jednym z nich będzie malowanie ścian lub naklejanie tapet z motywami geometrycznymi, a drugim wprowadzenie do wnętrza mebli i dodatków z charakterystycznymi elementami. Zanim zdecydujemy się na takie kształty we wnętrzach, powinniśmy zadbać o to, aby w naszych pokojach panował styl taki jak np. minimalistyczny, japandi czy skandynawski, gdyż takie trendy wnętrzarskie najlepiej się do nich nadają.

 

 

Style te nie wprowadzają zbędnych przedmiotów do aranżacji, zatem motywy geometryczne dodadzą wnętrzu elegancji, jednocześnie zachowując w nim porządek i minimalizm. W innych stylach, gdzie sporo jest ozdobnych gadżetów, motywy geometryczne nie zdadzą swego egzaminu. Ważne jest tutaj bowiem nieprzeładowywanie mieszkania nadmiarem bodźców.

Geometria w mieszkaniu – jak tego dokonać w sypialni?

Geometryczne kształty we wnętrzach to nie tylko meble typu szafy, półki, stoły. To także wyszukane zdobnictwo tych mebli oraz niezbędne, czyli funkcjonalne dodatki w formie brył geometrycznych. Dlatego mówiąc o urządzeniu mieszkania w sposób geometryczny, mamy na myśli wprowadzenie do niego np. tapicerki meblowej, dywanów, obrazów na ścianę w geometrycznych wzorach. W stylach wnętrzarskich, w których mebli jest znikoma ilość i ozdobnych gadżetów również jest niewiele, warto wprowadzić dodatki z motywami trójkątów, kół, czy kwadratów, rombów itd. Wniosą one nienachalne wzornictwo i dodatkowe kolory.

Jednym z motywów geometrycznych możemy wprowadzić, kupując krzesła z takimi akcentami. Na przykład Krzesło geometryczne z wygodnym wyprofilowanym miękkim siedziskiem i takim samym oparciem to wymarzony praktyczny i ozdobny mebel do siedzenia. Geometria w mieszkaniu nie wymaga zbyt wiele, aby mogła zaistnieć we wnętrzach z minimalistycznym smakiem. W sypialni nietypowy wzór geometryczny wprowadzający elegancki styl dający wyjątkowy nastrój to podłogowa lampa w postaci dużego lampionu geometrycznego. Jego wysokość to 44-45 cm zaś średnica 31-37 cm. Wykonany jest on z bambusowych prętów, tworząc dzięki temu w sypialni przestronność, przepuszczając między szczebelkami promienie światła.

Aby w pełni pokój do nocnego wypoczynku był nastrojowo oświetlony, możemy dodać na ścianę kinkiety geometryczne w kształcie koła. Proponowana lampa ścienna Good&Mojo jest wykonana w bardzo estetyczny i unikalny wzór z wykorzystaniem kłączy bambusa. Dzięki temu doskonale będzie współgrać z ustawionym na podłodze geometrycznym lampionem. Klimatyczne światło rozpełznie się po ścianie i podłodze oraz wypełni całe wnętrze stłumionym światłem wprowadzającym spokój tak bardzo ważnym po pełnym wrażeń dniu. Przyjemny ciepły blask światła płynącego z geometrycznych lamp szybko wywoła w nas miły nastrój i pożądaną senność.

Źródło: zuiver.nl oraz goodandmojo.com

 

Geometria we wnętrzu mieszkania w każdym stylu – kiedy to dobry pomysł?

Jeżeli w naszym mieszkaniu ściany są pomalowane jednolicie bez ozdobnych wzorów, a  tapicerka mebli jest koherentna, wówczas możemy sobie pozwolić na dodanie do pomieszczenia geometrycznych wzorów na podłodze. Można to osiągnąć, rozkładając na niej dywan o geometrycznych wzorach, zaczynając od przedpokoju. Niewielki dywan do przedpokoju wystarczy, aby nadać temu wnętrzu elegancji i miłego akcentu. Dywan o geometrycznych wzorach oraz kontraście czerni i bieli udekoruje podłogę w przedpokoju i aby jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowy charakter holu, warto rozjaśnić ściany, malując je na biały kolor. Mały przedpokój zyska optycznie więcej przestrzeni, a duży stanie się jeszcze bardziej przestronny.

Źródło: hubsch-interior.com

`

W przedpokoju potrzebujemy niewiele mebli. Wystarczy głęboka szafa na wierzchnie ubrania, które nosimy w zależności od pory roku, wieszak z lustrem na powieszenie kurtki, w której obecnie chodzimy, konsolę na klucze i podręczne rzeczy, które mamy gdzie położyć na chwilę, podczas zmieniania obuwia i garderoby. Zatem konsola do przedpokoju jest ważnym elementem wystroju wnętrzarskiego. W tym przypadku idealnym meblem będzie tutaj Konsola Acorn od Hubsch. Ma ona dwie półki i blat. Dzięki temu możemy na niej pomieścić wiele rzeczy. Najniższa półka zbudowana ze szczebli, które ułożone są w symetrycznych od siebie odległościach, może posłużyć jako półka na obuwie, które jest używane w danym sezonie. Dzięki temu przebieranie się przed wyjściem z domu lub po powrocie do niego jest szybkie i wygodne.

Źródło: hubsch-interior.com oraz dutchbone.com

Geometria we wnętrzu mieszkania przejawiać się może w każdym pomieszczeniu. Od przedpokoju poprzez kuchnię, pokoje mieszkalne i łazienkę. W łazience oprócz geometrycznych płytek ściennych i podłogowych możemy powiesić na ścianie lustra łazienkowe, które wyraźnie będą demonstrować swoim kształtem geometrię wnętrzarską. Może to być np. lustro kwadratowe poke z zauważalną ciemno szarą ramką. Ramka jest metalowa, ale malowana proszkowo, dlatego bez obaw lustro takie może znajdować się w łazience, w której bardzo często zmienia się poziom wilgoci. Proszkowe nanoszenie farby na metalowe elementy trwale przytwierdza farbę do powierzchni. Nigdy farba nie odpryskuje ani nie puchnie, zatem rdza nie ma dostępu do pokrytego farbą metalu.

Proponowane produkty:

 

 

Proponowane wpisy blogowe:

Dekoracyjne lampy o nietypowych kształtach - przegląd.

Lampy niestandardowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze względu na swoje nietypowe kształty i oryginalny design. Wnoszą one do pomieszczeń nowoczesność i świeżość, co idealnie wpisuje się w aktualne trendy w stylizacji wnętrz. Niezależnie od tego, czy zawisną na suficie, stoją na biurku, czy znajdą się na nocnym stoliku czy parapecie okiennym, hipnotyzują swoim wyglądem i jednocześnie pokazują, że lampy naftowe z dziewiętnastego wieku są już daleko w przeszłości. W obecnej epoce, wiek XXI podkreśla swoją odrębność od poprzednich epok poprzez kreatywne przedmioty we wnętrzu, w tym nietypowe oświetlenie. Lampa niestandardowa może być znakomitym elementem dekoracyjnym w każdym domu i pomóc w tworzeniu wyjątkowego klimatu.

 

Jak dobrać lampy do wysokich pomieszczeń?

W nowoczesnych domach hall jest sporym korytarzem o podstawie kwadratu lub bryły nieregularnej. Sufit jest nad nim bardzo wysoko. Znajduje się on dopiero na tej samej wysokości co sufit części mieszkalnej na piętrze. Domy w bryle stodoły mają sufity spadziste jedno lub dwustronne. Kondygnacje te są równocześnie dachem. Taki model budynków również wymaga instalowania lamp sufitowych o długich kablach, aby zwisały jak najniżej. Wysokie sufity znajdujemy także w starodawnych kamienicach i tam tak samo warto wykorzystać lampy do wysokich pomieszczeń.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl