Światło LED - fakty i mity. Jaką lampę LED wybrać?

Fakty, które pojawiły się w momencie powstania pierwszych żarówek LED, z czasem się umocniły, inne informacje zaś zmieniły się w mity. Mitami są negatywne opinie o oświetleniu z użyciem Light Emitting Diode. Dioda elektroluminescencyjna została wynaleziona w 1962 roku i z każdym dziesięcioleciem zwiększała swój potencjał. W początkach jej istnienia służyła np. do różnych kontrolek i małych podzespołów. Obecnie jest ona w stanie oświetlić nawet całe pomieszczenia, wypierając skutecznie z użycia tradycyjne żarówki. Poznaj kilka faktów i mitów dotyczących tego rodzaju oświetlenia i sposoby na aranżację przestrzeni wykorzystując światło LED!

Mit – LED daje tylko zimne światło. Jaki kolor daje naprawdę nowoczesna lampa wisząca LED?

W pierwszych latach swego istnienia rzeczywiście żarówki LED miały wyłącznie barwę zimną. Jednak od pierwotnych modeli minęło już 60 lat. To sporo, aby model poszerzył swoje możliwości. Nowoczesna lampa wisząca LED ma pożądane do odpoczynku i relaksu światło o barwie 2700K. Oznacza to, że oświetli pokój, dając światło o barwie ciepłej. Nie ogrzeje nim pomieszczenia tak, jak to się dzieje przy żarówce żarowej, co należy uznać za plus.

 

Diody LED dają także światło neutralne, które można wykorzystać w szkołach i kącikach do czytania oraz odrabiania lekcji w domu. Nadal też lampy LED dają światło zimne białe, które doskonale sprawdza się w oświetlaniu nocy (ogród, latarnie uliczne) oraz piwnice, magazyny i zakłady produkcyjne. Niemniej w pomieszczeniach mieszkalnych najlepiej sprawdzają się ciepłe barwy światła, zarówno w oświetleniu sufitowym, jak i stojącym czy stołowym.

Mit – lampa LED daje mało światła – Jaką moc ma nowoczesna lampa podłogowa LED?

Diody elektroluminescencyjne w nowym stuleciu dają moc światła w szerokim spektrum. Mogą służyć do listw podłogowych dających tylko małą emisję światła, a także do oświetlania sporej powierzchni pokoju, emitując wystarczającą ilość światła dziennego. Nastrojowa lampa podłogowa LED daje moc ciepłego światła 1700 lumenów, czyli tyle strumieni świetlnych co żarówka żarowa o mocy 150 W.

Lampy LED są znacznie droższe od żarówek tradycyjnych. Mają jednak dłuższą trwałość i pobierają zdecydowanie mniej prądu. Mitem jest, że LED skraca swoją żywotność poprzez zbyt częste jej zapalanie i gaszenie. Prawdą natomiast jest to, że świeci o wiele mocniej niż zwykła żarówka. Nowoczesna lampa LED sufitowa oświetli pokój kilka razy silniej niż gdybyśmy wkręcili w gwint żarówkę żarową.

Fakt — żarówki LED pobierają bardzo mało energii elektrycznej – jaką lampę wybrać do salonu?

Od początków powołania do życia lampy LED istniał fakt, że ten rodzaj oświetlenia pobiera bardzo mało prądu i nadal jest to prawdziwe stwierdzenie. Do tej pory żarówka z diodami LED wygrywa w rankingu jako najbardziej oszczędna w poborze prądu z sieci. Nawet płacąc za nią wielokrotnie wyższą cenę niż za żarówkę żarową, już w pierwszym cyklu opłat za prąd zauważymy niższą kwotę na rachunku niż w poprzednim cyklu, gdzie używaliśmy tradycyjnej żarówki. To przemawia za tym, aby otaczać się lampami, które dbają o nasz pełny portfel, czyli LED.

W salonie potrzebujemy sporo światła, ponieważ to największy pokój w całym mieszkaniu. Najczęściej jest to pomieszczenie wspólne dla wszystkich domowników, którzy razem spędzają swój czas. Dlatego tutaj odpowiednia będzie lampa wisząca LED miedziana, która nie tylko dobrze oświetli salon, ale także doda mu luksusu swoim designem. Jej pobór prądu to zaledwie 24 Wat. To około 150 Wat poboru mocy tradycyjnej żarówki. Żarówka LED 24 Wat da zatem takie samo natężenie światła jak żarówka żarowa o mocy 150 Wat. Oszczędność światła jest tutaj bardzo wyraźna. Zaoszczędzimy na prądzie przy lampie wiszącej LED miedzianej aż pięciokrotnie.

Jak działa żarówka LED Hubsch?

Zaletą żarówki LED Hubsch jest przede wszystkim fakt, że to produkt znanej firmy, która słynie z dokładności i wysokiej jakości swoich wyrobów. Producentowi Hubsch możemy w pełni zaufać i cieszyć się doskonałymi trwałymi jego wyrobami. Żarówka LED Hubsch w lampach z kolekcji bihome świeci tak, jak tego wymagamy. Możemy również dopasować ją do swoich wymagań, biorąc pod uwagę barwę światła i jego natężenia.

 

Od kiedy lampy LED udowodniły swoją wytrzymałość i rentowność, zyskały dużą popularność. Ich wysoka moc i niski pobór prądu przewyższa cenę zakupu. W pokoju wystarczy jedna lampa led sufitowa o mocy 24 W, aby dała promień świetlny równy tradycyjnej żarówce 150 Watowej, w której wykorzystywano trudno topliwe włókno. Świeciło ono jasnym światłem dopiero po pewnym czasie, gdy włókno to rozgrzało się do wysokiej temperatury, zatem sporo prądu musiało przez niego przepłynąć, aby mogło się porządnie rozgrzać.

Oprócz przedstawionych mitów i faktów należy podkreślić, że lampy LED są w pełni bezpieczne i wolne od metali ciężkich (rtęć, ołów). Warto więc wykorzystywać w domu żarówki Light Emitting Led dlatego, że są bezpieczne, świecą bardzo długo (wielokrotnie dłużej od żarówek żarowych), po zapaleniu ich utrzymują stałą temperaturę w pomieszczeniu bez względu na czas korzystania ze światła.

 

Proponowane produkty

 

 

Proponowane wpisy blogowe:

 

Jak wybrać żarówkę, która dobrze oświetli pomieszczenie? Jak dobrać moc żarówki

W ciągu ostatnich kilku lat w branży oświetleniowej miała miejsce niemała rewolucja, która przewróciła nasze zachowania zakupowe do góry nogami. Tradycyjna, pochłaniająca energię żarówka odchodzi w zapomnienie. Teraz kontrolę przejmują bardziej wydajne, tańsze w utrzymaniu i energooszczędne żarówki LED. Mamy kilka wskazówek, które pomogą dobrze dobrać żarówkę do pomieszczenia. Stosując się do nich unikniesz przesadnie intensywnych mocy lub po prostu powodujących szybkie zmęczenie. Świadomość tego, jakie żarówki kupujesz i jakich w jakich okolicznościach ich używasz, może wiele zmienić w Twoim życiu! Ciężko uwierzyć, a jednak.

 

Oświetlenie w minimalistycznych wnętrzach

A więc chcesz urządzić mieszkanie w minimalistycznym tonie i poszukujesz ciekawych inspiracji na oświetlenie? Czy może po prostu szukasz lampy, która będzie zwieńczeniem projektu, nad którym długo pracowałaś? Niezależnie od tego, na które pytanie odpowiedziałaś twierdząco, świetnie trafiłaś! Oświetlenie jest ważnym aspektem minimalistycznego wystroju wnętrz i może wręcz ożywić pomieszczenie i przekształcić je tak, jak chcemy. Pokażemy Ci kilka najlepszych praktyk, które mamy nadzieję, zainspirują Cię do wykorzystania oświetlenia w drodze do stworzenia nowoczesnej, loftowej i modnej aranżacji.

 

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl