Z jakimi kolorami łączyć biel w mieszkaniu?

Im więcej bieli w mieszkaniu tym jaśniej. To prawda, ale warto wprowadzić do pokoi także inne kolory. Nie muszą to być od razu wielkie i wielobarwne tapety na całą ścianę. Jak modnie wkomponować w biel inne kolory z bogatej palety? 

Wystarczy mały kolorystyczny akcent w postaci modnego mebla (półka, szafka, krzesło, komoda lub pufa), czy barwny detal przy lampie (klosz, nasadka, kabel lub żarówka). Z takimi dodatkami mieszkanie w bieli nadal zachowa poczucie czystości i przestronności. Minimalistyczny, ale mocny akcent kolorystyczny przyciąga do siebie wzrok. Dlatego dodatki te muszą być dobrze przemyślane, abyś czuła się z nimi bardzo komfortowo i bezpiecznie.

Jakimi kolorami podkreślić mieszkanie w bieli?

Kolory we wnętrzach w postaci małych akcentów, mocno dają znać o swojej obecności w białym mieszkaniu. Równocześnie silniej uwydatniają one panującą wokół biel. Dzieje się tak, ponieważ działa tutaj zasada kontrastu. Białe skandynawskie mieszkanie szybko stanie się miejscem, w którym dobrze się wypoczywa i pracuje. Czy nieskazitelna biel z czasem może okazać się nużąca? Kolory we wnętrzach odgrywają znaczącą rolę, dlatego biel można przełamać akcentami i detalami. Ale jak łączyć biel, aby osiągnąć estetyczny i elegancki projekt całości? Wprowadzenie kontrastu ożywi i stworzy niepowtarzalny nastrój. Dla jednych osób dodanie czarnej komody do białego mieszkania będzie działać mobilizująco, będą mieć więcej energii, natomiast dla innej taki kolor zadziała odwrotnie.

Z tego powodu projektanci wnętrz, zanim rozpoczną aranżację mieszkania, wypytują klienta o wiele szczegółów związanych z jego osobowością. Jeżeli chcesz urządzić mieszkanie w bieli samodzielnie i nie wiesz, jak łączyć biel z barwami, skorzystaj z usług specjalistów lub zainspiruj się naszymi podpowiedziami! Proponujemy Ci ustawić pod ścianą komodę np. o pomarańczowej barwie, jeżeli cenisz sobie porządek i lubisz dążyć do celu. Pomarańczowa komoda idealnie będzie pasować do białego mieszkania. Jeżeli wolisz kolor żółty, zielony, czy też niebieski, postaw komodę w tej właśnie barwie. Ten jeden akcent kolorystyczny wystarczy, by wnieść do mieszkania lepszy nastrój.

 

Nawet białe skandynawskie mieszkanie lubi mieć w swym wnętrzu inne kolory. To nie tylko biel i odcienie szarości. To także odcienie niebieskiego koloru z przewagą seledynu oraz żółty wraz ze swymi pochodnymi barwami. W pokojach jest mnóstwo kwiatów, zatem zieleń to także ważny kolor w śnieżnobiałym minimalistycznym pomieszczeniu. Zieleń może być akcentowana nie tylko poprzez doniczkowe rośliny. Możesz tę barwę wprowadzić także w inny sposób.

 

Sufitowa zielona lampa wisząca będzie świetnie się do tego nadawać. Jeśli zawiśnie w otoczeniu drewnianej komody Archive Hubsch uzyskasz piękny, minimalistyczny wygląd, albowiem drewno pasuje praktycznie do wszystkiego!

Jak łączyć biel z kolorami we wnętrzach, by zapobiec chaosowi?

Chaos może pojawić się, gdy wprowadzisz do pokoju bardzo dużo kolorów. Niemniej są osoby, które lubią olbrzymią paletę barw w jednym miejscu. Jeżeli jednak Ciebie takie wnętrze przytłacza, wybierz tylko dwa lub trzy kolory w niewielkich detalach. Może to być wspomniana lampa wisząca w ciekawym kolorze i kilka kwiatów doniczkowych stojących na solidnej komodzie. Jaskrawe kolory we wnętrzach można "uspokoić", stawiając w pokoju szarą kanapę i kładąc na podłodze jasnoszary dywan. Jeżeli lubisz luksusowe akcenty, niech w Twoim mieszkaniu pojawi się np. lampa podłogowa Eclipse. Da Ci ona poczucie obfitości, jednocześnie zachowując w pomieszczeniu jego delikatność bez zbędnego przepychu.

Mieszkanie nie musi być całe w bieli. Zwłaszcza jeżeli razem z Tobą mieszkają inne osoby, które preferują zupełnie inny styl wnętrzarski. Zatem dobrze jest, gdy każda taka osoba ma własny pokój i mogła sobie pozwolić na jego aranżację według własnego gustu. Jeżeli jednak dzielicie wspólnie jedno pomieszczenie, potrzebny jest kompromis. Skoro nie każdemu ze współlokatorów odpowiada całe białe skandynawskie mieszkanie, wystarczy, że wprowadzisz do domu styl designerski łączący kilka kolorów.

Ten nowoczesny styl łamie wszelkie sztywne normy poszczególnych znanych stylizacji wnętrzarskich. Nie obowiązują w nim żadne wybrane kolory we wnętrzach. Daje to dużą swobodę w ich wyborze. Możesz zatem połączyć eklektyczny złoty kolor z pastelowymi barwami ze stylu np. prowansalskiego. Dywan o pastelowym różu, szara kanapa i złota lampa stojąca, to 3 różne style (prowansalski, skandynawski, rustykalny), które w połączeniu dają bardzo klimatyczny designerski kącik.

Urządzaj mieszkanie według własnej wyobraźni i swoich potrzeb. Skoro masz ochotę na nowoczesny design, połącz różne style. Jeśli wolisz pozostać przy ustalonych już wcześniej modnych aranżacjach — nic nie stoi na przeszkodzie, abyś je zastosowała u siebie. Jeżeli lubisz biel, wprowadzaj ją do mieszkania i przełamuj ją małymi dodatkami kolorystycznymi, aby zapobiec znużeniu i nudzie. Baw się barwami. Z bielą możesz połączyć tak naprawdę każdy kolor, ale następną barwę już musisz przemyśleć, by pasowała do tej dodanej w pierwszej kolejności. Jeśli nie bardzo wiesz, jakie kolory dodatków wybrać, zrób szkic na kartce, malując kolorowe dodatki. W ten sposób będziesz mieć bardzo dobry podgląd i Twoje zakupy staną się tylko formalnością!

Zobacz też na naszym blogu:

Jak urządzić salon?

Urządzenie salonu, czyli głównej przestrzeni, gdzie odbywa się życie, może być trudnym zadaniem. Wypełnienie pomieszczenia, z którego wyglądu i funkcjonalności nie jesteś w pełni zadowolona, w sposób, który będzie zarówno praktyczny, jak i estetyczny, może wydawać się dużym wyzwaniem. Jak zaprojektować salon, który będzie spełniał określone funkcje?

 

Skandynawski czyli minimalistyczny. Nie zawsze. Poznaj prawdziwe cechy stylu prosto z północy

Na pierwszy rzut oka styl skandynawski i minimalizm mogą iść ze sobą w jednej parze. To często określenia używane zamiennie przez osoby mówiące o prostych, acz ciepłych i praktycznych aranżacjach. W tym kontekście przyjęło się, iż są one synonimami i jest w tym jak najbardziej sporo racji. Rzeczywiście, we współczesnym wzornictwie wykreowany został obraz idealnego, uporządkowanego wnętrza. Są to niemal zawsze białe ściany, starannie dobrane rośliny w modnych doniczkach. To także neutralne koce z dzianiny czy inne skandynawskie tekstylia, a przede wszystkim czyste powierzchnie i niewymagające przestrzenie. Chociaż styl skandynawski i styl minimalistyczny bardzo dobrze się ze sobą mieszają (i nie da się ukryć, często przenikają), zauważalne są ważne różnice. Jakie?

 

Jak odnaleźć się w minimalizmie? Czym charakteryzuje się minimalistyczny wystrój wnętrz.

Większość osób przynajmniej kojarzy pojęcie minimalizmu. Minimalizm dla wielu jeden z głównych trendów w podejściu do aranżacji wnętrz. Podejście, które zasadniczo polega na ograniczaniu się do najbardziej podstawowej formy, ograniczeniu ilości i prostocie. Występuje zarówno w sztuce, stylu życia, jak i właśnie architekturze. Minimalistyczny wystrój wnętrz można zatem zastosować do większości mieszkań, nawet niezależnie od upodobań gospodarzy. Minimalistyczny styl mieszkania był i ciągle jest bardzo modnym sposobem na urządzanie przestrzeni. Dlaczego?

Proponowane produkty:

 

 

Źródła zdjęć: hkliving.com, nordlux.dk, societyoflifestyle.com, hubsch-interior.com, dutchbone.com

 

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium