Jak udekorować ściany w mieszkaniu - praktyczny poradnik

Kluczem do każdego udanego projektu wnętrza jest równowaga. Oznacza to, że jeśli chodzi o wieszanie dodatków na ścianie, warto zachować umiar i posiłkować się tylko najwyższej jakości, przemyślanymi dodatkami. Nie musisz także wypełniać każdej ściany w domu akcesoriami, wieszakami i lustrami. Przestrzeń bez dodatków może być również kluczowym elementem projektu. Co więcej taka przestrzeń może bardzo pozytywnie wpłynąć na postrzeganie całej aranżacji. Sprawdź, jak poradzić sobie z dekoracjami ściennymi w skandynawskim domu.

 

Źródło: hubsch-interior.com

Nowoczesne lustra skandynawskie, drewniane wieszaki scandi czy nawet meble w naturalny i niezwykle stylowy sposób wypełniają miejsce przy i na ścianie. Wykorzystują puste przestrzenie na ścianach, które przy niewielkim wysiłku mogą odgrywać główną rolę w całym pomieszczeniu. Pusta przestrzeń to więc możliwość wplecenia dodatków mających duże znaczenie i mogących zaważyć nad całym projektem. Na etapie dobierania akcesoriów na ścianę musisz także zdecydować, które ściany mają zostać wypełnione, a które pozostawione puste. Przykładowo w salonie, ze względu na często sporą, możliwą do wykorzystania przestrzeń z powodzeniem możesz zagospodarować dwie sąsiadujące ściany w przestrzeni do relaksu. W sypialni natomiast warto ograniczyć się do jednej ściany wypełnionej dodatkami. Choć wiele zależy od osobistych upodobań i wybranego stylu.

 

Źródło: housedoctor.com

Jak udekorować ścianę w salonie?

Jeśli chcemy zagospodarować kawałek wolnej przestrzeni na ścianie - meble sprawdzą się świetnie. Wysokie, nowoczesne lampy skandynawskie umieszczone przed ścianą mogą stać się częścią ogólnego projektu ściany. Dodadzą przestrzeni i w bardzo elegancki sposób wypełnią pustą przestrzeń na ścianie. Podobnie wózek Leona metal szkło czarny, który możesz przesunąć do ściany znajdującej się bliżej jadalni czy kuchni, aby zawsze był pod ręką. Zapewni dużą funkcjonalność, możliwość estetycznego przechowywania na przykład zastawy stołowej, przy zachowaniu pięknego, nowoczesnego wyglądu. Stylowe meble skandynawskie takie jak regały mogą definiować przestrzeń ściany dostępną do wykorzystania obrazów, na przykład nad regałem lub obok niego.

Źródło: hartodesign.fr

Pozostałą wolną przestrzeń można wypełnić jednym lub kilkoma obrazami, bądź zdjęciami, które wprowadzą ciepłą i rodzinną atmosferę. Jeśli chcesz stworzyć symetryczny projekt za pomocą zdjęć, umieść obrazy tak, aby w całości wypełniały zaplanowaną, pustą przestrzeń. Możesz więc zawiesić cztery obrazy, bądź ramki ze zdjęciami tego samego rozmiaru, ułożone w dwa rzędy, po dwie w każdym, w równych odstępach. Jeśli gustujesz w mniej formalnym stylu, możesz pobawić się formą i zrezygnować z symetrii. Wtedy możesz zawieszać ramki naprzemiennie, bez gotowego wzoru.

Skandynawskie lustra są kluczowe przy dekorowaniu ścian

Nowoczesne lustra skandynawskie to o wiele więcej niż kawałek obrobionego szkła, który spełnia przede wszystkim jasno określoną funkcję. Lustro to podstawowe narzędzie wykorzystywane w aranżacjach wnętrz. Dobrze dobrane skandynawskie lustra na ścianę optycznie powiększają pomieszczenie, odbijają światło i tworzą ciepłą i przytulną atmosferę. Są tak integralną częścią wystroju domu, że wybór odpowiedniego modelu może być bardzo trudny. Lustro podłogowe Nature Hubsch czy Dutchbone lustro Kubu to godne polecenia modele, które możesz zastosować w każdym pomieszczeniu z gwarancją stworzenia pięknej przestrzeni do życia.

Dekoracje ścienne to także haczyki, wieszaki i półki pozwalające na eksponowanie zdjęć, obrazów i dodatków. Wieszak Bamboo Double Hubsch i wieszak drewniany okrągły Harto będą zawsze świetnym pomysłem w przedpokoju, który pozostanie świetnie uporządkowany i minimalistyczny. Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą dodatków skandynawskich do wnętrz, którą dumnie prezentujemy w sklepie internetowym!

Proponowane produkty:

 

 

Czytaj dalej na naszym blogu:

 

 

Top trendy wnętrzarskie 2023. Kolory, style, materiały, kształty.

Design we wnętrzach przechodzi swego rodzaju przemianę, co podyktowane jest sytuacją ekonomiczną na świecie oraz rosnącą świadomością jego użytkowników. Kierunek na ten rok to: „mniej znaczy więcej”, a wartością wybijającą się przy urządzaniu domu lub mieszkania jest komfort i funkcjonalność. Oczekiwaniom tym starają się sprostać projektanci oraz producenci oświetlenia, mebli i dodatków. Mocnym trendem jest zatem minimalizm, prostota i jakość. Takie wnętrza przełamujemy odważnymi akcentami, np. kolorem ścian, dodatków lub jednym odważnym elementem designerskim (np. lampą, fotelem, stolikiem, czy dywanem).

 

 

Cegła w mieszkaniu aranżacja wnętrza z ceglaną scianą

Nieotynkowana cegła na wszystkich ścianach w mieszkalnym wnętrzu daje dużo chłodu, surowości oraz nieprzystępności. Natomiast jeśli surowa cegła znajdzie się tylko we fragmencie pokoju np. na jednej ze ścian lub stworzy nieregularny wzór na ścianie, da ona zupełnie inne odczucie. Od razu mieszkanie stanie się eleganckim lokalem, w którym przyjemnie i luksusowo można spędzić swój wolny czas.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl