Jak czyścić szklane lampy wiszące?

Lampa szklana sufitowa - mała konserwacja

Warto zadbać o szklane lampy sufitowe, bo gromadzący się na nich kurz i brud wpływa zarówno na samo przepuszczenie światła, jak również na estetykę samej lampy obniżając coraz bardziej wrażenia. Wykonując kilka prostych czynności sprawisz, że Twoja szklana lampa sufitowa długo będzie wyglądać jak nowa. Możesz ograniczyć gromadzenie się brudu i kurzu czyszcząc lampy szklane wiszące regularnie. Zwykle robi się to nie demontując lampy, w związku z czym jest to dość proste i szybkie. Warto jednak pamiętać o kilku ważnych sprawach. Sprawdź jak czyścić lampy wiszące!

Najpierw bezpieczeństwo, także:

  • Upewnij się, że lampa wisząca szklana jest wyłączona z prądu, zanim zabierzesz się za czyszczenie. Zadbaj też o to, aby żarówka ostygła jeśli lampa była włączona,
  • Ustaw drabinę lub ewentualnie krzesło na równej powierzchni i upewnij się, że masz całą lampę w zasięgu.

Podczas czyszczenia lamp dobrze jest ubrać rękawiczki, aby chronić dłonie, ale również, aby nie zostawiać odcisków palców na szklanej lampie.

Następnie miękką, suchą ściereczką z mikrofibry lub inną ściereczką delikatnie wytrzyj szkło, aby usunąć kurz, brud i inne osady. Nie zapomnij o żarówce - brudne żarówki nie tylko wyglądają nieatrakcyjnie, ale są też mniej energooszczędne. To jest szczególnie ważne, w przypadku gdy twoja szklana lampa wisząca jest przezroczysta. Utrzymywanie żarówek w czystości pomoże im pracować i zapewni, że oświetlenie będzie odpowiednio jasne i nie zepsuje całego wrażenia estetycznego. Na koniec wytrzyj wszystkie kable i mocowania.

Popularne kategorie lamp szklanych w bihome.pl

Jak dokładnie czyścić lampy szklane?

Regularne czyszczenie szklanych lamp wiszących pomoże zmniejszyć gromadzenie się na nich wszelkich osadów, ale oprócz tego warto je dokładnie wyczyścić raz lub dwa razy w roku. Dzięki takiemu czyszczeniu dostaniesz się do tych zakamarków, które na co dzień nie są dostępne co powinno pozwolić usunąć nawet bardziej uporczywy brud i kurz.

Zanim zaczniesz, musisz przygotować:

  • miękką ściereczkę z mikrofibry,
  • miskę ciepłej, ale nie gorącej wody,
  • mydło w płynie lub detergent,
  • drabina lub ewentualnie krzesło,
  • gumowe rękawiczki,
  • śrubokręt (jeśli dotyczy),
  • gazetę,
  • miękki i czysty ręcznik.

 

Bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Dlatego podejmij niezbędne środki ostrożności. Jak powyżej, upewnij się, że zasilanie elektryczne lampy jest wyłączone, żarówka jest chłodna, a drabina lub krzesło są równo umieszczone na podłodze.

Jeśli to masz za sobą to szklana lampa wisząca jest gotowa do zdemontowania.

Aby ją dokładnie wyczyścić najlepiej zdjąć szklany klosz. Lampy wiszące szklane montowane są na różne sposoby i dokładny sposób montażu twojej lampy wiszącej szklanej będzie się różnił w zależności od modelu. Niemniej zwykle należy najpierw odkręcić żarówkę, a następnie zdjąć szklany klosz. Ostrożnie sięgnij do wnętrza szklanej lampy, aby odkręcić żarówkę, a następnie usuń mocowania utrzymujące klosz zwykle odkręcając je lub odpinając.

Twoja szklana lampa sufitowa bardzo lubi zanurzyć się w ciepłej wodzie.

To idealne nowoczesne oświetlenie do domu! I prawdopodobnie nic więcej nie będzie potrzebne, aby sam klosz doprowadzić ponownie do perfekcyjnej czystości. Zanim to zrobisz strząśnij wszelki kurz oraz brud ze szkła (na uprzednio przygotowaną gazetę) i umieść szklaną lampę w misce z ciepłą wodą z mydłem lub innym delikatnym detergentem. Pozostaw ją tak namoczoną na kilka minut. Uwaga: Twoja lampa sufitowa szklana nie lubi zmywarki, nigdy jej tam nie umieszczaj! 

Przetrzyj lampę sufitową miękką szmatką.

Po wyjęciu lampy sufitowej szklanej z wody, przetrzyj ją miękką szmatką, wykonując delikatne okrężne ruchy, zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Jeśli szkło jest nadal tłuste, możesz użyć płynu do mycia szyb (chociaż uprzednio sprawdź jego przydatność). I bardzo ważne, środek czyszczący najlepiej nakładać na szmatkę, a nie na szklany klosz.

Popularne kategorie lamp szklanych w bihome.pl

Osusz lampę ręcznikiem.

Użyj miękkiego, czystego ręcznika, aby delikatnie osuszyć szklaną lampę wiszącą i zapobiec powstawaniu smug.

Nie zapomnij wyczyścić też żarówki.

Ostrożnie wytrzyj żarówkę - w razie potrzeby możesz użyć wilgotnej szmatki, ale unikaj metalowej podstawy żarówki i używaj raczej ciepłej niż gorącej wody. Pozostaw żarówkę do całkowitego wyschnięcia.

Po tych zabiegach twoja lampa wisząca szklana jest gotowa do ponownego złożenia.

Zanim zaczniesz ją ponownie montować upewnij się, że zasilanie elektryczne jest wyłączone. Gdy wszystkie elementy lampy są czyste i suche możesz przystąpić do jej ponownego zamontowania na suficie. Po jej złożeniu i zainstalowaniu na kablu zauważysz, że lampa wisząca szklana odzyskała swój blask! 

Nasi klienci najczęściej szukają lamp:

Jeśli masz lampę wiszącą w stylu żyrandola, delikatnie wyczyść i wysusz każdy kawałek szkła indywidualnie. Jeśli masz zamiar zdemontować żyrandol do czyszczenia, pomyśl czy nie zrobić mu zdjęcia, aby łatwiej go ponownie zainstalować!

Komentarze do wpisu (0)

Czytaj również
Jak wykorzystać lustra o niestandardowych kształtach w nowoczesnym mieszkaniu?
Kategorie: Lustra08-02-2022

Niestandardowe ozdobne lustra na ścianę wprowadzają do domu bardzo dużo świeżości i luksusowego smaku. Nowoczesne lustro może wspaniale wkomponować się w każdy styl mieszkania. Aby zachować jego spójność, wybierajmy takie lustra, które najlepiej będą współgrać z całością. Jeśli, dla przykładu, urządziliśmy mieszkanie, w którym przeważają meble z metalowymi detalami, wybierajmy takie tafle, które będą miały w sobie taki sam lub podobny element. Gdy natomiast lubimy otaczać się ciepłem drewna, wykorzystajmy lustra z drewnianą ramą. Przy surowym minimalistycznym stylu natomiast świetnie wkomponują się np. lustra bez ram.

 
Czytaj więcej
Dywany z juty - dekoracje w zgodzie z naturą
Kategorie: Styl skandynawski19-10-2021

Jest coś wyjątkowego w dywanach, co sprawia, że przestrzeń wydaje się kompletna. Dywan jutowy odpowiedniej wielkości może pomóc podkreślić znaczenie i funkcję mebli w pokoju, tworząc przytulną i wygodną przestrzeń do życia. Nic więc dziwnego, że dywan z juty z dumą może występować w każdym pokoju w domu, wszędzie wyglądając wyjątkowo!

 

Czytaj więcej
Kategorie:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium