Nowoczesne biuro domowe | Na co zwrócić uwagę?

W czasie pandemii ludzie coraz częściej postrzegają swoje domy czy mieszkania jako kluczową przestrzeń życiową, nieraz jedyną, której doświadczają. To powoduje, że coraz bardziej cenią przestrzenie relaksujące, dające komfort, budujące kojącą atmosferę. Dziś przedstawimy kilka spodziewanych trendów w zakresie projektowania wnętrz, które naszym zdaniem w świecie zdominowanym przez pandemię i jej skutki uboczne będą coraz bardziej widoczne w bezpośrednim otoczeniu.

1. Aranżacja domowego biura - W swoim domowym miejscu pracy postaw na indywidualizm

W obecnych stresujących czasach ludzie coraz częściej postrzegają swoje domy czy mieszkania jako kluczową przestrzeń i nieraz jedyną. To powoduje, że cenią przestrzenie bardziej zrelaksowane, nieraz nawet przepełnione, bo otoczenie takie daje komfort, buduje kojącą atmosferę i a tym samym niejako pociesza mieszkańców. Oczekujemy w związku z tym, że  wiele osób myśląc o tym, jak będzie wyglądał ich dom czy mieszkanie zrezygnuje obecnie ze sztywnych, formalnych wnętrz, które bardziej przypominają muzea. Wybiorą wystroje spokojne, ciepłe, takie w których można spędzać całe dnie. Potwierdzają to współpracujące z bihome.pl pracownie wnętrzarskie. Zauważamy, że współczesna aranżacja wnętrz wydaje się rozluźniać, a klienci zdają się mniej zainteresowani tworzeniem perfekcyjnych przestrzeni i przesuwają, w tym zakresie, granice jak nigdy przedtem.

Być może najważniejszym trendem tego stylu jest poczucie indywidualizmu. Dostępność online wielu projektów wnętrz powoduje, iż dostrzegamy potrzebę tworzenia przestrzeni, które będą naprawdę wyjątkowe. Jak zaprojektować własne mieszkanie? Szukamy elementów, które będą stanowiły o różnicy. Dom pełen skarbów – starych ukazujących nieubłagane zużycie i upływ czasu i ostatnich nabytków lśniących jeszcze nowością. Taki kierunek nadaje wyjątkowości i powoduje niezapomniane wrażenia. W takiej konwencji zobaczymy bardzo indywidualne wybory oparte na osobistym guście.

Co to w praktyce oznacza? Naturalne i matowe wykończenia z naciskiem na trwałość i ponadczasowość. Rezygnacja z wysokiego połysku czy wyrazistego wykończenia. Meble będą raczej składową wyglądu opartego na indywidualności, potrzebie i funkcjonalności czy wręcz wielofunkcjonalności. Będą raczej mieszanką kilku styli takich jak styl skandynawski, styl nowoczesny, styl boho, czy styl industrialny, a mniej będą dotyczyły jednego stylu. Ale co jeszcze?

        

2. Aranżacja domowego biura - Jakie oświetlenie do biura w domu?

Lampy oraz oświetlenie do mieszkania są w naszej opinii niedocenianym elementem wystroju wnętrz, zwykle pokornie poświęconym funkcjonalności. Dzięki rosnącej popularności stylu skandynawskiego czy stylu przemysłowego nieśmiało lampy opuściły swoje kryjówki, przyjmując widoczne, proste metalowe formy. Teraz przyszedł czas na lampy - od prostych lamp skandynawskich do fantazyjnych, na bogato zdobionych. Lampy w kolorach złota, miedzi lub mosiądzu, a także żarówki w stylowych industrialnych oprawkach - to właśnie zawiesimy nad naszymi głowami. Do tego bawimy się samym światłem wraz z rozwojem technologii i tzw. inteligentnych rozwiązań do domu. Dopasowujemy barwę światła do pory dnia, zmieniamy ją wraz ze zmianą warunków za oknem, jasnego światła używamy gdy potrzebna koncentracja, ciepłych barw gdy odpoczywamy. Ten trend świetnie współgra z multi funkcjonalnością.

  

3. Wielofunkcyjność – aranżacja domowego biura w sypialni

Wreszcie na koniec coś, co bardzo lubimy - wielofunkcyjność. Nowoczesne przestrzenie powinny pełnić kilka funkcji. Trend otwierania salonu i łączenia go z kuchnią czy jadalnią istnieje już od dobrych kilku lat. Teraz idziemy dalej. W obecnych trudnych czasach łączymy sypialnię z domowym biurem, poniżej kilka ilustracji. Dzięki inteligentnej organizacji nowoczesna otwarta przestrzeń nie jest już chaosem. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni, która - nawet gdy jest mała - może być bardzo przytulna i równie funkcjonalna.

4. Aranżacja domowego biura - Drewno w każdej postaci w domowym biurze

Ludzie zaczynają zwracać uwagę na pochodzenie produktu, materiałów z których został wykonany. Niektórzy poznali co kryje się za symbolem FSC, który coraz śmielej pojawia się na produktach europejskich producentów. W ślad za tym podąża projektowanie wnętrz, które obecnie w większym stopniu koncentruje się na produktach, materiałach z których zostały wykonane, ich pochodzeniu, z uwzględnieniem dbałości o środowisko, zrównoważonego rozwoju, trwałości i jakości produktu oraz całego wnętrza. 

Naturalne drewno o odcieniach od bielonych do nawet ciemnych jest wielce pożądane, bo dodaje wnętrzu specyficznego akcentu i tekstury. Pionowe czy poziome zwoje na szafkach poza specyficzną teksturą wnoszą często nieoczekiwany wyraz. Podłogi z drewna nadają ciepłego klimatu, a barwione na biało dębowe szerokie deski z naturalnymi wzorami słojów drewna zapewniają ciepło miękkiego i przyjemnego w dotyku płótna. Bejcowany na biało jasny dąb to również świetny pomysł na wystrój kuchni, szafki wykonane w takim materiale wyglądają niezwykle kojąco.

Rattan i wiklina odradza się z ww. powodu, ale również dlatego, że wielu z nas ciepło rattanu czy wikliny przypomina beztroskie dzieciństwo. Obecnie znajdziemy rattan czy wiklinę, która od tamtych lat ewoluowała w ekscytujący sposób, czy to na krzesłach, stołach czy w oświetleniu. Jest to idealne rozwiązanie do zrównoważenia nowoczesnego i tradycyjnego stylu.

 

Oprócz tradycyjnego drewna wzrosło także zainteresowanie drewnem nowej generacji, takim jak drewno laminowane i klejone warstwowo. Aspekty związane z trwałością i oszczędnością stanowią o atrakcyjności tych materiałów.

Nie tylko drewno, ale szerzej biofilia - modne ostatnio słowo, nieco tajemnicze, ale jednocześnie intuicyjne – oznacza ogólnie bliskość natury. W zakresie aranżacji wnętrz biofilia to przede wszystkim otoczenie roślin. Rośliny mają korzystny wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie dlatego udajmy się do ogrodu, lasu lub kwiaciarni i przynieśmy do domu trochę zieleni. Wybór jest tak szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie.

5. Aranżacja domowego biura - Uspokajające kolory do domowego biura

Kojące i łatwe w utrzymaniu kolory, takie jak jasne szarości i niebieskości, pojawiają się we wszystkim, od kolorów ścian i mebli po tkaniny i akcesoria. Widzimy, że te miękkie, ładne odcienie stanowią bezpieczny sposób na przejście do koloru wnętrza, nieraz pozostając w charakterze neutralności nadal dominującej w schematach kolorystycznych wielu wnętrz.

Do polecanych nastrojowych kolorów z palety Benjamina Moore'a na 2020 r. należy First Light 2102-70, „delikatny rumieniec”, który został nazwany Kolorem Roku 2020, czy krystaliczny jasnozielony AF-485, oraz lawendowo-niebieski odcień Windmill Wings 2067-60. Odcienie są używane jako jednolity kolor w monochromatycznych iteracjach tonalnych lub jako akcenty w jasnych czy wręcz białych pokojach lub w szerokiej gamie domowych akcesoriów i tkanin. Biel i skandynawskie szarości są ponadczasowe i zawsze będą miały swoich wielbicieli. Sprawdzi się również uniwersalny fotel biurowy biały czy krzesła biurowe szare!

Aranżacja domowego biura powinna łączyć w sobie funkcjonalność z estetyką. Miejsce to musi działać na nas pozytywnie i sprawiać, że praca staje się przyjemnością. Jednocześnie powinno być azylem, które pozwoli nam się skupić i oddzielić od innych domowników. Najlepszym rozwiązaniem byłby oczywiście własny gabinet, nie każdy jednak dysponuje oddzielnym pokojem do pracy. Istnieją jednak sprawdzone sposoby na zaaranżowanie domowego biura w salonie lub sypialni. Mamy nadzieję, że propozycje bihome.pl zainspirowały Was do stworzenia swojej własnej przestrzeni do pracy.

W sklepie internetowym z meblami bihome.pl promocja na produkty firmy Hubsch, w tym meble Hubsch jak i lampy Hubsch, które świetnie wpisują się w ww. trendy, trwa do 4 maja br., można otrzymać 10% zniżki. Kliknij na zdjęcie poniżej by obejrzeć produkty w promocji. Zapraszamy!

 

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium